Gentrizifier dich!

Titul v originále: Gentrizifier dich!

Autor: Carla Niewöhner
Žánr: hra, komedie, satira
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

GENTRIFIZIER DICH! (Gentrifikuj se!)

2 m, 1 ž (více rolí)

Satira o přežití nejsilnějších při hledání bytu v dnešním městě.

Mladá copywriterka Lena si užívá bezstarostného života ve městě a těží ze změn ve své čtvrti: kupuje si kávu v nové roztomilé kavárně, umělec, kterého náhodou potká, ji pozve na vernisáž do své guerillové galerie a její bytná konečně nechává natřít popraskanou fasádu a opravit balkóny. Jenže pak Leně pořádně zvýší nájem, aby ho už nemohla platit, a vyhodí ji z domu.

Následuje Lenina odysea absurdními nížinami trhu s bydlením, s bezcitnými pronajímateli, zkorumpovanými nájemníky a pochybnými byty, zatímco situace ve městě se kolem Leny vyhrocuje: dopravní kolaps kvůli dojíždějícím, zavírání podniků (protože si už nemohou dovolit nájemné), nedostatek zaměstnanců (noví uchazeči nemohou najít byt a pak se na to vykašlou). Zpočátku je Leninou strategií radikální přizpůsobení se a sebezapření - jak může zabránit vlastnímu sociálnímu úpadku? Nakonec se stále brutálněji vynořuje otázka: jakou morální cenu je ochotna zaplatit za byt?

Režisérka a autorka Carla Niewöhner strká prst do rány moderní městské společnosti – ostrá, jízlivá satira pro dynamické tříčlenné obsazení s absurdními situacemi, rychlými dialogy a změnami rolí. Hru lze bez problémů přizpůsobit příslušnému místu, kde bude uvedena.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz