Girls and Dolls

Titul v originále: Girls and Dolls

Autor: Lisa McGee
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Lisa McGee(ová) (Irsko)
GIRLS AND DOLLS (DÍVKY A PANENKY)
2 ž

Emma potká náhodou v kavárně po dvaceti letech svojí kamarádku z dětství Claire, o které si celou dobu myslela, že zemřela při jisté tragické události. Při společném vzpomínání vyplave na povrch, že prožitou událost si každá z nich pamatuje jinak. Vzpomínky protínají flashbacky, při nichž rozpomínaní se na vlastní přímočaré dětské vnímání světa umožní osvětlit utajené trauma.
Ve hře tak vystupuje vedle zralých racionálních žen i jejich dětská já. Autorka klade otázky po tom, do jaké míry jsou děti zodpovědné za svoje činy, obzvláště v situaci, kdy jsou samy oběťmi zneužití a psychického narušení. A konstatuje, že člověk přes snahu zapomenout na nepříjemné události nikdy své minulosti neuteče.
Pozoruhodná reflexe o událostech roku 1980 v severním Irsku byla poprvé inscenována v roce 2006 v Belfastu.Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz