Glass. Kill. Bluebeard. Imp.

Titul v originále: Glass. Kill. Bluebeard. Imp.

Žánr: aktovka
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 4

Sérii čtyř aktovek napsala Caryl Churchill pro Royal Court Theatre, které ji uvedlo v premiéře na podzim roku 2019. Autorka se v jednotlivých hrách nechává fascinovat mýty a mytologií (mnohé příběhy volně rozvíjí a parafrázuje), kterou nahlíží jako něco ze zásady nepostradatelného pro lidský život. Nejlépe to ilustruje hra Bluebeard (Modrovous), ve které dostávají slovo Modrovousovi přátelé zaskočení tím, že jejich kamarád byl zřejmě vrah. Samozřejmost a všudypřítomnost mýtů zas dobře ilustruje hra Imp (Džin). V celku hry odkrývají lidskou zálibu v brutálních krvavých příbězích, na kterých je západní civilizace vybudována a které máme všichni zaryté hluboko v naší identitě.

Hry mají rozdílné obsazení i délku. Zatímco první dvě nemají víc než deset stran, poslední má stran více než čtyřicet. Hra se setkala s velmi pozitivním kritickým ohlasem: zajímavě hru zhodnotil například Michael Billington v The Guardian.

Hra Kill obsahuje navíc ještě jednu nenáročnou dětskou roli.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz