Gleichgewicht

Titul v originále: Gleichgewicht

Autor: Botho Strauss
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 2

Botho Strauss

DAS GLEICHGEWICHT (Rovnováha)

2ž, 5m a řada dalších epizodních figur

Politicky angažovaná hra, v níž se autor vyrovnává s globalizací, světem nadnárodních korporací. V Rovnováze autor na politickém základě rozehrává vztah dvou žen kolem čtyřiceti let, přítelkyň, které si řeší osobní problémy. Hlavní postava, Lilly Groth, se ocitá v situaci mezi dvěma muži: její manžel se vrací po více než roce ze služební cesty ze zahraničí a do jejího života se mezitím vrátil bývalý slavný hudebník Jacques Le Coeur. Její přítelkyně Marianne Abel se naproti tomu po patnáctileté známosti zamilovala do svého souseda Gregora Neuhause. Obě ženy řeší tyto vztahy, navzájem se podporují i nenávidí. Lilliin manžel Christoph krátce po návratu svou ženu nechtě postřelí lukem do nohy, Lilly začne v záchvatu zoufalství volat jméno Jacqua Le Coeura a vystaví se tím do přímé konfrontace obou mužů, v níž hraje roli i syn Christopha a Lilly Markus a také Jacquesův pokus o návrat ke kariéře.

Příběh vypovídá nejen o lásce, sociálních a politických problémech, ale zároveň i o promarněném mládí, iluzích a ideích.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz