Glut

Titul v originále: Glut

Autor: Anita Hansemann
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 2

Anita Hansemann(ová) (Švýcarsko)
GLUT (ŽÁR)
3 m, 2 ž

Felix, Filip a Ruedi tráví svůj volný čas v bufetech, skrytých dvorech, hernách, v ulicích a na parkovištích - a hrozně se nudí - "zevlují". Jednoho dne se do felixe zamiluje Paula - když jsou spolu sami, skvěle si rozumějí, ale v rámci party se Felix k přítelkyni chová divně. Navíc není sám, koho Paula zajímá, a chlapci se začnou hádat. A to má fatální následky...
Hra vychází ze skutečných událostí, které se udály ve švýcarském městečku Winterthur počátkem 90. let 20. století. Tři mladíci tehdy uškrtili koženým opaskem mladou dívku, protože je už začala obtěžovat a nudit. Přestože je děj hry fiktivní, byly použity rešerše z novinových článků, což dodává hře téměř dokumentární ráz. V krátkých, rychlých scénách a v replikách vyprávěných z různých úhlů a různými mluvčími nechává autorka promlouvat své postavy, popisuje jejich myšlenkové pochody. A s odstupem vypráví, co se může stát, když se někdo dostane do úzkých a do bludného kruhu nudy.
Hra byla nominována do soutěže o nejlepší německy psaný dramatický text za rok 2008 v rámci Heidelberger Stückemarkt 08.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz