God of Chaos

Titul v originále:

Autor: Phil Porter
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Phil Porter (Velká Británie)

GOD OF CHAOS (BŮH CHAOSU)

2 m, 2 ž

Vtipná a provokativní hra o světě online cenzury. Její autor je úspěšným mladým autorem, který byl nominován na Cenu Laurence Oliviera.

Je to jako snažit se utišit plačící dítě tím, že jej uhodíte. Jako nasadit proti rezistentní bakterii antibiotika. Těmi ji nezabijete. Jen jí pomůžete zdokonalit se v boji. Jestli říkáte, že děláme svět lepším, tak to si asi děláte srandu.

Stan a Rosa pracují jako „moderátoři“ v jedné společnosti zaměřené na sociální média. Každý den vyrážejí do boje proti stále narůstajícímu přílivu nenávisti a sprostoty. Zatímco mezi nimi se postupně rozvíjí romantický vztah, jejich nová kolegyně Becky je čím dál víc zhrozena tím, do jakého světa skrze svůj monitor vstupuje. A tak se rozhodne přenést tenhle každodenní virtuální boj do skutečného světa. Ale je to dobrý nápad? Lze válku proti internetové nenávisti a obscénnosti vůbec vyhrát? Změní tím svět k lepšímu anebo tím jen nakrmí trolly? Je internet naše zhouba anebo záchrana?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz