Golden Age

Titul v originále: Golden Age

Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Louis Nowra (Austrálie)

GOLDEN AGE (ZLATÝ VĚK)

5 m, 3 ž

Hra se odehrává za druhé světové války v Tasmánii a v Berlíně.

Doktor Archer žije se ženou na usedlosti v Tasmánii, Archerovi žijí životem zaopatřené vyšší třídy, mezi jejich známosti patří lidé z vládních kruhů a syn Peter se právě vrátil z Anglie, kde studuje. Peter vyrazí společně s přítelem Francisem na výlet do přírody. Cestou zabloudí a ocitnou se v oblasti, která patří mezi ty dosud nejméně prozkoumané na zemi. Narazí na mladou ženu naříkající nad mrtvým tělem a vyplaší ji. Betsheb uteče a Francis s Peterem se přiblíží k rozkládajícímu se tělu, které je pokryté květinami a ústa má naplněná zlatem. Oba ženu sledují a objeví skupinu tvořící poslední divoký kmen. Kromě Betsheb je tu stařec Melorne, dvě ženy, Angel a Ayre, mladý muž Mac a retardovaný chlapec Stef. Francis s Peterem se snaží se skupinou navázat komunikaci, ale jejich řeči nerozumí. Francis je fascinován spontánní Betsheb a chce tu s kmenem zůstat, aby je lépe poznal. Starý Melorne zemře a jeho dcera Ayre rozhodne, že se skupina vrátí s Francisem a Peterem zpět mezi lidi.

Peterův otec, doktor Archer, se skupiny ujme a učí se jejich jazyk. Postupně se také vyvíjí vztah Francise a Betsheb. Skupina je umístěna do útulku pro duševně choré, odkud mají být po válce přestěhováni. Francis narukuje do armády. Doktor Archer začíná litovat, že byla skupina divokých lidi přivedena do civilizace. Vidí, že jsou tu nešťastní, a cití vinu. Členové skupiny postupně umírají, až zbyde poslední Betsheb. Doktor Archer spáchá sebevraždu. Ferancis se vrací poznamenaný válkou a odchází s Betsheb zpět do kraje, odkud ji přivedl.jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz