Good Night, Oscar

Titul v originále: Good Night, Oscar

Žánr: hra, aktovka, komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 1

GOOD NIGHT, OSCAR (Dobrou noc, Oscare)

Jednoaktová hra o tom, co vše se může stát během večerní talkshow, když si do ní pozvete slavného, ale nevyzpytatelného pianistu a komika.

Jack Paar je moderátorem oblíbené večerní talkshow The Tonight Show. Jedním z jeho oblíbených hostů je známý pianista a komik Oscar Levant. Jeho chování je ale často nepředvídatelné a podle mnohých by mohlo průběh celé show ohrozit. V ohrožení však nemusí být jen pořad, ale také psychické zdraví žádaného hosta. I přes obavy mnohých Oscar přijíždí do studia z psychiatrické léčebny, ve které se v současné době léčí a čeká na svůj výstup. Jakou roli v celém večeru sehraje jeho manželka June, nadměrná pověrčivost, závislost na lécích a nevinná žádost o předvedení Oscarova hudebního talentu?

Světová premiéra proběhla v americkém Belasco Theatre v dubnu 2023, v roli Oscara Levanta se představil herec Sean Hayes, který za svůj výkon získal cenu Tony za nejlepší divadelní herecký výkon a nejrůznějších cen se dočkala i hra samotná. Dough Wright je americký dramatik a držitel Pulitzerovy cena a ceny Tony, píše mj. i scénáře filmové (Quills, The Burial).

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz