Gott im Wienerwald

Titul v originále: Gott im Wienerwald

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 6 ženy 3

Peter Turrini (Rakousko)

GOTT IM WIENERWALD (BŮH VE VÍDEŇSKÉM LESE)

6 m, 3 ž

Jde o revidované vydání hry Die Schlacht um Wien (Bitva u Vídně) z roku 1995.

Na lesní pasece na okraji Vídně se sejde skupina lidí za účelem dobrodružné akce - chce podpálit dům pro azylanty. Ke skupině patří např. ředitel divadla, který se chce situací inspirovat, dále dívka, jež hledá krásno, operní zpěvačka, jež chce akci podpořit svým zpěvem, starý muž neznámé identity, který chce uložit svůj život do počítače, manželský pár ve sportovním, který navzájem spojuje nenávist na pokraji rozvodu, hráč na cello, který chce zabíjet rychle a bez dechu, aby vše lépe „odsejpalo", senzacechtivý novinář, který je příliš pomalý pro tento svět.

Nicméně připravované krveprolití se zkomplikuje. Zúčastnění se zaplétají do svých vlastních osudů, jejich chuť zabíjet se obrací proti nim samým. Toužebně očekávané sebevraždy se nekonají, zatímco domněle slepé náboje zabíjejí. Ředitel divadla, který chtěl vše autenticky zažít, je omylem zastřelen ve své vlastní režii. Černoši z azylového domu v krojích se pletou do cesty, banda chuligánů ubije starého muže, který se narodil jako Žid a přežil jako nacista, kvůli jeho notebooku. Poté zastřelí novináře, který je ponouká k vraždě „live" - obětí má být hráč na cello. Důvodem je novinářův fotoaparát.

Hra se smrtí balancuje na hranici jevištní reality a skutečnosti - na konci hry Bůh zhasne světlo nad hromadou mrtvých těl a zpustošených duší.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz