Grace

Titul v originále: Grace

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 1

Craig Wright (USA)

GRACE (MILOST)

3 m, 1 ž

Tragikomedie, která se zabývá lidskými otázkami ve věci boha, dobra, víry a vůbec cest, jimiž se svět ubírá. Silně nábožensky založení mladí manželé Steve a Sara se z venkova přistěhovali na Floridu, aby tu Steve dotáhl do konce „džob snů”- řetězec hotelů „Slovo boží”. Postupem času se ukáže, že vysněná práce bude pěkný podvod, Steve, který vždy vše nechává v božích rukou, se dostává do strašného finančního průšvihu, a Sara se zamiluje do souseda Sama, který byl zohaven při nedávné autonehodě, během níž přišel o snoubenku. Sam nechce mít s těmi náboženskými fanatiky nic společného. Jediný reálný pohled na svět má Karl, desinsektor německého původu, který Spojencům dodnes neodpustil bombardování Hamburku za druhé světové války. Hra začíná v okamžiku, kdy Steve míří na Sama a Saru pistolí, pak se vrací chronologicky zpět, aby dospěla do téhož místa, ale s překvapivým dějovým zvratem.

Hra měla premiéru v říjnu 2004 v Washingtonu v podání Woolly Mammoth Theatre Company, na Broadwayi byla uvedena předpremiérově v září 2012, s oficiální premiérou 4. října 2012 v režii Dextera Bullarda, v divadle Cort.

Craig Wright (nar. 1965 v Portoriku) je americký dramatik a scénárista, známý zejména jako spoluautor seriálů Six Feet Under (Odpočívej v pokoji), Lost (Ztracení) a Dirty Sexy Money. Bakalářský titul získal na St. John´s University v Collegeville v Minnesotě, magisterský na United Theological Seminary of the Twin Cities. Žije v Los Angeles a v New Yorku. Mezi jeho dramatické tituly kromě Milosti patří též Mistakes Were Made, The Pavilion, Recent Tragic Events, Main Street a mnohé další. Za svou TV tvorbu obdržel řadu cen Emmy.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz