Grand Prix de la Vision

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: ženy 4

Laura Naumann (Německo)

GRAND PRIX DE LA VISION

4 ž

Čtveřice ženských bojovnic táhne s bojovým dronem krajinou, aby zachránila svět. Ženy nemohou být rozdílnější: Carle je padesát a byla i v cizinecké legii, její minulosti je dost ošemetná. Devatenáctiletá Halbgar byla vychována jako chlapec a má už plné zuby rodičů, kteří odmítají světovou válku. Třicetiletá Anna utekla jako dítě z Kábulu a loví trolly na internetu. A dvacítka Skart by ještě seděla v jednom maloměstě, kdyby jí nebylo z nešťastné lásky beztak všechno jedno. Společné mají jenom poznání, že svět kolem nich je v troskách a že to tak dál nejde. Nicméně záchrana světa může mít v té době i tvář castingové show – při soutěži Grand Prix de la Vision jde o vysoké ideje. Ačkoli plány těchto čtyř hrdinek nejsou vyzrálé, nastoupí do akce. Ale už to, že tak rozdílné ženy hledají společně změnu, je pro ostatní radikální řešení a okolí se s tím nedokáže vyrovnat…

Autorka nám svým podvratným humorem ukazuje, jak mohou být porozumění a solidarita těžké a v jakém bodě dochází ke skutečnému obratu.

Hra byla uvedena v listopadu 2016 v Schauspiel Leipzig.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz