Gray

Titul v originále: Gray

Autor: Morti Vizki
Žánr: monodrama
Překladatel: Morten Kirkskov
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Morti Vizki (Dánsko)

GRAY (hra o hledání víry)

1 m (+1ž)

Dramatický monolog o 40 obrazech je výpovědí 39-letého muže Graye, který se díky několika plastickým operacím stal navždy krásným a nestárnoucím, a tak se navždy vyřadil ze společenství lidí. Ve dne je úspěšný jako plastický chirurg, po nocích obráží nejrůznější párty. Navazuje vztahy s muži i ženami, ale marně hledá nějaké ukotvení. Samoty se nezbaví... Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy se jako štvané zvíře skrývá před policií, ale především sám před sebou, a jediné, na co čeká, je smrt... Je sám sobě odporný, cítí ze sebe plíseň. Krása není zárukou úspěchu, je-li uvnitř cosi shnilého, schází-li duše. Procházíme Grayovým životem, ale nemůžeme si být jisti, co byla skutečnost, a co jen noční můra či představa (znásilňoval a vraždil či se to odehrálo jen v jeho představách?) Je sebedestruktivní a zároveň ničí lidi kolem sebe.

Grayův monolog je motivován snahou dobrat se nějaké jistoty, víry v lidi, v Boha, v sebe samého. Ale zažil už příliš mnoho, je vnitřně starý a neschopný lásky. (Kdysi jsem byl mladý a nekonečně krásný... Tady v růžové zahradě je to pravé místo k čekání. Rudé růže mi odpustí, protože jsem jako ony - krásný skeptik. Už jsou blízko...)

V agentuře je k dispozici anglický překlad hry.jso

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz