Groan Ups

Titul v originále: Groan Ups

Autor: Jonathan Sayer, Henry Lewis
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Hra od současné britské komediální skupiny Mischief Theatre pojednává o skupině žáků jedné třídy. Vidíme je nejprve jako malé děti (mezi nadproporčními rekvizitami), posléze jako puberťáky a nakonec jako dospělé, kteří se sešli na třídním srazu po několika letech. Narozdíl od trháků jako Hra, která se zvrtla či Velká bankovní loupež, zkoumá hra Groan Ups i vážnější témata. Situační komiky se zde divákovi stále dostává plno, ale ani pro autory z Mischief Theatre evidentně není snadné mluvit o dospívání a vyhnout se přitom serióznější notě. 

Zde se můžete podívat na trailer k původní inscenaci v divadle Vaudeville Theatre.

Soubor Mischief Theatre pochází z Velké Británie a na West Endu uvedl od roku 2014 už pět komedií: The Play that Goes Wrong (Hra, která se zvrtla), The Comedy about a Bank Robbery (Velká bankovní loupež), Peter Pan Goes Wrong, Groan Ups a Magic Goes Wrong. Hra Groan Ups měla premiéru v divadle Vaudeville Theatre na West Endu v září roku 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz