Hadry

Titul v originále: Hadry

Autor: Petr S. Pixy
Žánr: hra, komedie, tragikomedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 2

HADRY

k dispozici i verze pro 2 m a 4 ž

Dvouaktová komedie ze smeťáku - o literatuře bezdomovců a literátech bez domova.

Stará skládka, kde squatuje malá komunita bezdomovců. Trochu skryté místo zarostlé křovím a stromy, ale v těsné blízkosti sídliště.

Děj se odehrává v malé bezdomovecké komunitě. Žije zde pár stálých obyvatel – starší pár Docent a Mamča, uznávaní ostatními jako autority. Poživačný Ročild, nemluvný Biska, tajně zamilovaný do přihlouplé naivky Prcinky, ochotně se nabízející každému muži. Docentovi se neustále ztrácí a po čase zase objevuje jeho poklad: starý svatební oblek. Pro všechny je to úplná záhada. Jednoho dne přichází spisovatel Vít, cenami ověnčený autor, toho času v tvůrčí i finanční krizi. Z ní ho má dostat zakázka na napsání doku dramatu o bezdomovcích. Ostatní ho ochotně krmí úžasnými, ale zcela vymyšlenými příběhy svých životů, které si Vít ochotně zapisuje. Spokojeně odchází s hotovým scénářem, zatímco Prcinka zjišťuje, že je těhotná. Když se po čase spisovatel vrátí, už mezi ně zapadá – nesmyslný scénář mu hodili na hlavu, vyhodili ho z televize a zůstal na dlažbě. Vztahy s ostatními se stanou upřímnější, dozvídá se jejich skutečné osudy a napíše podle nich skvělou divadelní hru. V záchvatu deprese se ale opije a scénář se pokusí spálit. Docent s Mamčou jej ale zachrání a odešlou do agentury. Konečně se odhalí záhada s mizejícím oblekem, Biska s Prcinkou se dají dohromady a poštěstí se jim spolu odejít za lepším životem. O zachráněný scénář projevili zájem filmaři a spisovatel Vít se vrací na výsluní…

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz