Hansard

Titul v originále: Hansard

Autor: Simon Woods
Žánr: hra, drama, tragikomedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Debut slibného britského dramatika Simona Woodse je devadesátiminutová slovní přestřelka mezi konzervativním politikem Robinem a jeho levicově smýšlející manželkou Dianou. Robin se vrací nad ránem z práce a nachází Dianu v kocovině, což mu ihned poskytne první munici a boj začíná. Verbální bitva, kterou spolu dva ostřílení intelektuálové svádí, odráží nejenom manželství trvající několik desetiletí, ale i hlubší tajemství, které se oba střeží vyslovit nahlas.  

Hansard se odehrává na anglickém venkově na konci osmdesátých let, ale téma, které manžele spojuje a zároveň odděluje je jednoduše přenositelné do jakékoliv jiné země a bohužel i pozdější doby.  

Premiéru režíroval Simon Godwin v Národním divadle v Londýně (budova Lyttelton Theatre) v roce 2019. Role manželského páru ztvárnili Lindsay Duncanová a Alex Jennings. 

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz