Harrogate

Titul v originále: Harrogate

Autor: Ali Smith
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

HARROGATE (Lázně)

Text pro jednu herečku a jednoho herce, kteří ale v různých rovinách objasňují vztah otce a jeho patnáctileté dcery.

Do jaké hloubky až může narůst láska otce k vlastní dceři, která žije ve střídavé péči rozvedených rodičů? Hra nabízí náhled právě na jeden z těchto vztahů, kdy je láska otce k dceři možná silnější, než si je právě otec schopný připustit. Jistá nepřiměřená obsese, kterou otec ke své dceři chová, se pro něj stává zátěží. Významně se tím totiž ovlivňuje nejen jeho vztah k ostatním ženám, zejména k jeho bývalé manželce, ale i to, jak se chová a projevuje v různém prostředí. Kromě oné „posedlosti“ a touhy se v něm zároveň ale pere i strach o pověst rodiny. Jak se vypořádá s tím, když se mu jeho dcera svěřuje nejen s problematickým vztahem, který má se svou matkou, ale i se vztahy citlivější povahy? A dokáže ho něco přimět k tomu, aby se se svými pocity a myšlenkami svěřil někomu ze svých nejbližších?

Hra britského dramatika byla poprvé uvedena v rámci Hight Tide Festivalu, který dává prostor začínajícím dramatikům. Režie se v rámci festivalu ujal v roce 2015 režisér Richard Twyman, jenž je mimo jiné i držitelem ceny Laurence Oliviera.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz