Heidi

Titul v originále: Heidi

Autor: Michael Schanze, Hans Dieter Schreeb
Žánr: muzikál
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 3

HEIDI (Heidi, děvčátko z hor)

5 m, 3 ž, sbor

Švýcarská spisovatelka Johanna Spyri vydala v roce 1880 dětský román Heidi (u nás známé jako Heidi, děvčátko z hor) o osudech sirotka z Alp, který je konfrontován s velkoměstem – na tomto díle vyrostly celé generace dětí, byly natočeny i tři filmy (1937, 1993, 2015). Ke 135. autorčinu jubileu vznikla rovněž muzikálová adaptace.

Nadčasový příběh, který stále nese moudré poselství o tom, že bát se je snadné, ale nebát se dá práci. Hlavní hrdinou je malé děvčátko Heidi, které svou opravdovostí, upřímností, láskou a radostí dokáže otevírat i ta nejzatvrzelejší srdce.

Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp, kde bydlí v prostém srubu u svého dědečka. Naplno prožitým dnům je však náhle konec, když je Heidi převezena tetou Dete do německého Frankfurtu nad Mohanem, kde má dělat společnost nemocné dívce Kláře ze zámožné rodiny. Dívky se sice ihned skamarádí, ale Heidin stesk po dědečkovi, Peterovi a horách je příliš velký...

Muzikál byl s úspěchem uveden v říjnu 2018 ve vídeňském MuseumsQuartier, poté následovalo turné po Rakousku a Švýcarsku.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz