Heimspiel

Titul v originále: Heimspiel

Autor: Charles Lewinsky
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 1

Charles Lewinsky (Německo)

HEIMSPIEL (MALÁ DOMŮ)

4 m, 1 ž

komedie o 8 obrazech

Co udělá padesátník, který je ještě plný sil, ale nemůže za živého boha najít práci? Když už ho společnost nepotřebuje? Mohl by to vzdát a koukat se doma na nekonečné seriály. Ale protagonisté této komedie zvolí samo sebou jinou cestu.

Tři muži, padesátníci, chtějí z výše uvedených důvodů ušetřit a pronajmou si proto společně jeden byt. A co víc, dostanou nápad. Prohlásí tento byt za soukromý domov důchodců a snaží se patřičně využít grantové prostředky. Jejich heslo zní: když už nás společnost hodila do starého železa, tak ať z toho taky něco máme.

Plán se ale v nejlepším přestane dařit. Pracovník grantové komise sice neodhalí jejich masky starců, když dorazí na kontrolu v přestrojení za starce. Ale barmanka, která je angažována jakožto ředitelka domova, je natolik přesvědčivá, že se do ní zamiluje. Navíc si trojice mužů na sebe ušila pěknou boudu – v přestrojení za starce musí být připraveni na nečekané vpády kontroly. Z čeho měli na začátku náramnou legraci se stává pomalu jejich noční můrou. Zamilovaný kontrolor je nadaci nepráskne, ale musejí tím pádem hrát dál svoji hru...

Klasická převleková komedie zasazená do aktuálních společenských poměrů nabízí skvělé herecké příležitosti pro trojici herců v nejlepších letech.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz