Herz aus Polyester

Titul v originále: Herz aus Polyester

Autor: Sarah Calörtscher
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 2

HERZ AUS POLYESTER (Srdce z polyesteru)

variabilní obsazení

Odpovědí na nedostatek zdrojů na Zemi je Mars. „Protagonisté" ho už dávno obsadili a každý, kdo se chce stát součástí jejich multiplanetární společnosti, musí projít kontrolou algoritmu. Pro tři pozemšťany je útěk vzhůru poslední nadějí vzhledem k tomu, že lidstvo se už dávno začalo měnit v jeden velký plast. Pak se ale přidají další hlasy: skupina mikroplastových částic, sval naděje, pratrpaslík jedoucí na ohnivé kouli a rovněž sondy Voyager I a II; celý vesmír, který přehlušuje pocit bezmoci. Potřebujeme se zastavit, abychom se zhluboka nadechli a stiskli reset?

Poetická science fiction s několika opravdu dobrými písněmi, jemně proložená kritikou systému. Švýcarská autorka za tento text získala prestižní ocenění Kleist-Förderpreis 2024, poprvé byla hra uvedena v září 2024 v Deutsches Theater Berlin.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz