Heute bin ich blond

Titul v originále:

Autor: John Düffel von
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 3 ženy 3

John von Düffel (Německo)

HEUTE BIN ICH BLOND (DNESKA JSEM BLOND)

3 m, 3 ž (zdvojené role)

adaptace knihy Sophie van der Stap

Sophie je mladá, plná plánů a čerstvě zamilovaná, když ji do života vstoupí vzácná, ale o to agresivnější forma rakoviny. Šance na vyléčení nejsou velké, operace není možná, čeká ji 32 týdnů chemoterapie. Sophie se pouští do boje se zákeřnou chorobou, s podporou milovaného homosexuálního ošetřovatele Bastiana, který již viděl mnoho, a taktéž nemocné Chantal, také fotografa Martina, jenž vstoupil do jejího života v nepravý okamžik. Během terapie přijde o vlasy, a tak jí pomáhají paruky, které mění jako na běžícím páse a pomocí nichž rozehrává hru na různé identity, což umocňuje její chuť k životu... Sophie křičí na svou nemoc „Fuck you“ a tentokrát se jí podaří nad rakovinou zvítězit.

Autorka stejnojmenné knižní předlohy ve své autobiografii popisuje svůj boj s rakovinou – v roce 2006, kdy kniha vyšla v Holandsku a poté v Německu, se z ní stal bestseller. V roce 2013 následovalo její zfilmování a nyní i dramatizace tohoto pohnutého životního příběhu.

Role Sophie je výzvou pro mladou herečku, hra o silné vůli a chuti nevzdat svůj život je vhodná pro divadlo, jež chce vyprávět příběhy dnešní doby. Autorovi adaptace se podařilo spojit dojemné a veselé momenty a vážné téma uchopit zábavně. Adaptace měla premiéru v říjnu 2014 v hamburském Ernst Deutsch Theater, bezprostředně poté následovaly produkce v Norimberku a ve Vídni.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz