Hidden Laughter

Titul v originále: Hidden Laughter

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 5 ženy 3

Simon Gray (Velká Británie)

HIDDEN LAUGHTER

5 m, 3 ž

Literární agent Harry se s rodinou rozhodne koupit domek na venkově. Objeví jeden s překrásnou růžovou zahradou a pojmenují si ho Malý ráj. Jejich sousedem je místní vikář Ronnie, který občas zaskočí na kus řeči. Harry a Louise mají dvě děti, Nigela a Natalii, a na víkendy sem s rodinou jezdí i Harryho nedávno ovdovělý otec Ben.

Manželství Harryho a Louise se zdá ideální, ale jak děti odrůstají, Lousie je čím dál víc odhodlaná stát se spisovatelkou a začne psát. Harry je rozladěný, že ani doma nemá od práce klid, a Louse veškerý volný čas tráví u psacího stroje. Harry se zaplete se svojí sekretářkou. Natalie otěhotní a odstěhuje se od rodičů do squatu. Nigel si vážně poraní nohu, takže kulhá. Od malička trpěl bolestmi hlavy, tají před rodiči, že má zhoubný nádor, až ho po jednom záchvatu donutí podstoupit chemoterapii.

Hra zahrnuje několik let života jedné rodiny. Z Louise se mezitím stala slavná autorka románů, ale manželství s Harrym se rozpadlo. V poslední scéně, stejně jako v první, je domek s růžovou zahradou opět na prodej.jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz