Hodina duchů

Titul v originále:

Autor: Jindřich Kriegel
Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 3

Jindra Kriegel

HODINA DUCHŮ

4 m, 3 ž, 1 dítě

hudební komedie

Rozpustilá komedie si pohrává s myšlenkou, co může být v bájném sedmém nebi, ale též co může být v takovém šestém, pátém nebi, ale i v dalších. Co když posledním lidským výdechem nic nekončí?

A jaký je vlastně rozdíl mezi duchem a duší?

O půlnoci, tedy v hodině duchů, se jim otevírá možnost odejít a splynout tak s Velkým Já. Ale není to tak jednoduché. I zde probíhá administrativa a úředník musí prověřit, zda je duch dostatečně uvědomělý, může se stát duší a odejít. I v nebi se honí kariéra a také úředník se chce dostat výš - do vyššího nebe. A když se tak postupně na jednom místě sejdou duchové modelky, fotbalisty, bankéře, důchodce, učitelky, ezoteričky a dalších, bude při hledání smyslu života o zábavu postaráno.

Jde o hudební komedii, která nabízí prostor pro herce, kteří zvládnou i zpívat a tančit. Text je doplněn o režijní poznámky, návrhy hudebních doprovodů i české texty k písním.

Hru s úspěchem uvedlo zájezdové Divadlo Artur v květnu 2019.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz