Hollywood Lies

Titul v originále: Hollywood Lies

Autor: Jackie Collins, Colette Freedman
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Colette Freedman(ová), Jackie Collins(ová) (USA)

HOLLYWOOD LIES (HOLLYWOODSKÉ LŽI)

3 m, 4 ž

Komedie o čtyřech typicky hollywoodských tématech: celebrity, drogy, lži a vražda.

Jamie Carr, zpívající hollywoodská hvězdička se vrací domů z protialkoholické léčebny. Společně se svým manažerem Stevem a osobní asistentkou Lindou plánuje znovu nastartování své kariéry. Avšak její matka Charlene, která žije z Jamiiných peněz i slávy, má nad Jamie veškerou moc jako její opatrovnice a hodlá vzít osud její kariéry do svých rukou. Dokonce se zasnoubila s její manažerem Stevem. Zhrzenost a pocit zrady nevydrží Jamie dlouho, neboť krátce na to se ona sama zasnoubí se svým drogově závislým přítelem, rockerem Petem a začnou spolu plánovat svatbu tak, aby z ní vytěžili co nejvíc peněz. Po následné „rodinné“ hádce se všichni rozejdou různými směry. Všechno probíhá klidně, dokud nezazní výstřel a hospodyně Inception neobjeví mrtvolu Peta v bazénu. Policie v podobě strážníka Stonea se na místo dostaví neobvykle brzo a začne výslech, během něhož vyvstanou na povrch i věci, které neměly s vraždou nic společného a měly zůstat pohřbeny hluboko v utajení.

V průběhu celé hry je dům obklíčen novináři. Nikdy se neobjeví přímo na jevišti, ale jejich dotěrné otázky a světla blesků fotoaparátů plynně zasahují do děje. Každá postava má vlastní vybudovaný a velmi dobře rozpoznatelný charakter. Naivní hvězdička, vypočítavá ale milující matka, slávy a peněz chtivý manažer, rockstar a neotřelá a vtipná, hispánská hospodyně, která koření celý děj svými vstupy, ať už v angličtině nebo ve španělštině.

Hra měla první čtení v roce 2010 v Los Angeles a posléze i v New Yorku. Nějaký čas také strávila na mezinárodním turné.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz