Holy Terror

Titul v originále: Holy Terror

Autor: Simon Gray
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 8 ženy 3

Simon Gray (Velká Británie)

HOLY TERROR

8 m, 3 ž

Hra má formu přednášky literárního agenta Marka Melona v Ústavu pro ženy v Cheltenhamu, do níž se prolínají situace z Markova života.

Mark je v nakladatelské branži velmi úspěšný. Gladstone ho najme pro své nakladatelství, aby ho vyvedl z finančních potíží. Mark dá všem zaměstnancům výpověď a najme nové. Šéfredaktorem je Michael. Mark ho přesvědčí, že si Gladstone přeje vydat sexuální příručku. Podepíše smlouvu se spisovatelkou Gladys, jejíž knihy jsou pornografické fantazie. Zaplete se se svojí sekretářkou Samanthou a postupně začíná ztrácet zdravý rozum.

Syn Josh otci vypráví o kamarádovi Howardovi, který si píše deník, a chce se stát spisovatelem. Josh deník četl a myslí si, že by ho měl Mark vydat. Otec ale syna neposlouchá, pouze mu udělí klasické instrukce ohledně jídla a učení. Howardův deník pak vyjde u konkurenčního nakladatelství, je podle něj natočen film a televizní seriál.

Howard je posedlý představou, že jeho žena Kate má milence, napadne ho, že je to jeho přítel Rupert. Ale Kate ho ujišťuje, že žádného milence nemá, že si to vymyslel a přemluví ho, aby se šel léčit. když se Mark vrátí z léčení, zjistí, že Michael zatím zaujal v práci jeho místo a nahradil ho i ve vztahu se sekretářkou Samanthou. Nakladatelství teď vydělává na obscénních románech Gladys a Kate od Marka odchází k Rupertovi.jabo

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz