Hořké slzy Petry von Kantové

Titul v originále: Die Tränen der Petra von Kant

Žánr: hra
Překladatel: Petr Štědroň
Jazyk: čeština
Postavy: ženy 6

Rainer Werner Fassbinder (Německo)

HOŘKÉ SLZY PETRY VON KANTOVÉ (DIE TRÄNEN DER PETRA VON KANT)

z němčiny přeložil Petr Štědroň

6 ž

Módní návrhářka Petra von Kantová je zklamaná muži. Je zklamaná pasivní ženskou rolí, kterou byla nucena hrát a odmítá používat rafinované zbraně „slabšího" pohlaví. Touhu po tom být dominantní a být určujícím prvkem vztahu se snaží naplnit v lásce k mladé ženě. Ve snaze formovat tuto bytost a naplňovat „mužskou" roli ve vztahu však propadne nekontrolovanému citu. Neopětovaná láska ji opět uvrhne v zoufalství a rozvrátí její psychiku i soukromý život. Nutnost zaujímat racionální postoje vůči své rodině, dceři a matce ji ale donutí ze své niterné hořkosti „vystřízlivět".

Letos by oslavil významný německý dramatik a filmař Rainer Werner Fassbinder šedesáté narozeniny. Ze 42 filmů, které natočil během 17 let měli čeští diváci možnost shlédnout především snímky Lola, Lili Marleen, Die Ehre der Maria Braun, Effie Briest, Warum läuft Herr R. Amok?, Die Sehnsucht der Veronika Voss či Katzelmacher. Jeho divadelní tvorbu však české publikum téměř nezná.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz