Hostel Tchekhov

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 5 ženy 7

Lenka Garajová (Slovensko)

HOSTEL TCHEKHOV

5 m, 7 ž

tragikomedie

Hra je volně inspirovaná čechovovskými mladými postavami a fenoménem nomádství současné mladé generace na pozadí společenského kontextu Evropy. Ten je zde vykreslený prostřednictvím kultu silného vůdce, rozpínavosti Ruska a falešné jistoty pramenící z konzervatismu a názorovému zkostnatění.

Potkáváme zde mozaiku novodobých mladých idealistů, poutníků, turistů, které však citová, ale i společenská preměnlivost přivádí do stavu frustrace a nečinnosti. Jedenáct mladých lidí se potkává v moskovském hostelu v nedaleké budoucnosti, aby tu prečkali čas hledání sebe sama, svých vztahů a názorů. Tragikomická neschopnost konat a cítit provází i ty nejzapálenější rozhovory o tom, jaký by svět měl být. Ola sa pokouší najít práci a Boha, zatímco v hostelu usilovně pracuje Iri a talent roku Ivan jí předčítá ze své zatím jediné knížky. Přichází Kosťa – vrací se z cesty stopem po Evropě. Je odhodlaný něco změnit – ale co? Ve vlaku na sebe narazí Nina a Fimov. Zjišťují, že jejich životní postoj je rozdílný, ale cíl mají společný – citový úspěch v Moskvě. Charlotta, opotřebovaná aupairka, hledá v Moskvě dům po starých rodičích. Slétávají se kolem něj čajky, jako supi. Vrací sa domů, protože si myslí, že založit si rodinu je stále větší věc než si založit na webu profil.

Politický Pochod neustále venku připomíná podezřele vitálního Vladimíra P., který má narozdíl od vyčkávajících mladých postav svůj koncept. Mladý branec Saša vnímá Pochod jako příslib lepší budoucnosti. V jeho manželce Máše naopak nečinnost vyvolává pochybnosti o tom, či láska a dobrý pocit ze života opravdu stačí ke štěstí. Davem pošlapaná Jena, už Berlíňanka, se ocitá v hostelu nechtíc a velmi touží, aby se jí něco stalo poprvé. Astrov, medik junior copywriter, se jí snaží pomoct. Je však skutečným doktorem? Víme, jaké je skutečné poslání naší zmatené generace? Kdy pochopíme, co je to utrpení, a jak zareagujeme?

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz