Hotel Asyl

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 2

Norbert Silberbauer (Rakousko)

HOTEL ASYL (HOTEL AZYL)

4 m, 2 ž

situační komedie

Dějištěm hry z roku 2007 jsou dva hostince v letovisku bývalého Rakouska-Uherska: tříhvězdičkový hostinec Alpenblick a hostinec Seerose, který už má to nejlepší dávno za sebou a nyní ubytovává i uprchlíky. Z čehož má hoteliér Ferdinand Köhler, který vlastní oba podniky, víc než dobré peníze.

Do zdánlivé venkovské idylky zabloudí čtyři „cizinci“: novinář, turista, herečka a z Ameriky se inkognito navrátivší syn hoteliéra. Každý z nich má svůj důvod, proč se vydávat za „uprchlíka“. Jejich setkání přinese množství groteskních až absurdních situací, omylů a nedorozumění. Divoký rej záměn nakonec vyvrcholí dvojitou vraždou. Kdo je ve skutečnosti oběť? A kdo je vrah? Kdo je křivě obviněný? Kdo je syn? Kdo je turista?

Satirická komedie, v níž se žádný skutečný uprchlík nevyskytuje, vypráví příběh o lidech, kteří jsou slepí ke svému okolí, a odhaluje prohnanost těch, kteří z „uprchlíků“ profitují. Norbert Silberbauer odkrývá pravdivý postoj k „chudým cizincům“, uprchlíkům a azylantům a naproti tomu k „bohatým cizincům“, turistům.

Připravujeme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz