Hotel Capri

Titul v originále:

Autor: Thomas Jonigk
Žánr: tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 6 ženy 2

Thomas Jonigk (Německo)

HOTEL CAPRI

6 m, 2 ž

tragikomedie

Hotel Capri, pokoj číslo jedenáct. Na první pohled se nic nezměnilo, i když Werner von Späth tu byl naposledy v 60. letech – levná manželská postel, zastaralý telefon, rozviklaná skříň, vše je jako dřív.

Když tu náhle stojí ve dveřích nějaká žena, která bez ustání žvaní a tvrdí, že je to její pokoj, Werner se jí nedokáže za žádnou cenu zbavit. K vlastnímu překvapení však před neznámou propukne v pláč a začne se jí svěřovat, že už týdny nemůže spát a že má problémy se srdcem. Nicméně nezvaná příchozí se nedozví, co zde tento distingovaný a tichý postarší muž pohledává a proč je stále nervóznější.

Náhle létají pokojem fotbalové míče, rádio hraje dávno zapomenutou hudbu a Werner vidí lidi a události, které zřejmě souvisejí s vedlejšími účinky jeho léků. Jenže je možné, že jsou reálné…

Reálné se zde prolíná z imaginárním, prolíná se zde komik a melancholická tragika, hlavní postava je nucena se teď a tady vypořádat s návalem reálných i domnělých skutečností…

Premiéra proběhla v září 2013 v mnichovském divadle Residenztheater, na jehož zakázku vznikla.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz