Hotel Good Luck

Titul v originále: Hotel Good Luck

Autor: Alejandro Ricaño
Žánr: hra, monodrama, černá komedie
Překladatel: Petr Gojda
Jazyk: čeština
Postavy: muži 2

Bobbymu umře pes. Zrovna jemu, který se tak moc bál smrti svých blízkých, že se odstěhoval z domova. Na konci tohoto tunelu se ale objeví světlo – jakýsi průchod do paralelních vesmírů. Stačí vejít do omšelé pobřežní budovy s neonovým nápisem Hotel Good Luck a věrný přítel je zpátky a naživu. Jenže tím se roztočí kolotoč paralelních vesmírů a smrti i dalších blízkých. Jak najít štěstí ve světě, kde vládne smrt? Jak dojít smíření?

Divadelní hra pro jednoho herce a jednoho hudebníka od měla svou světovou premiéru v roce 2015. Úspěšný mexický dramatik, režisér a scénárista, držitel řady mexických divadelních ocenění Alejandro Ricaño (1983) je autorem dvou desítek divadelních her ve své vlasti je označován za hlas mladé generace. Pro jeho texty je charakteristický černý humor a živý současný jazyk. Vychází ze svého „obyčejného“ mexického života střední třídy, vyrovnává se s problémy, které jsou blízké jeho vrstevníkům, zálibu má v postavách všemožných loserů a ztroskotanců.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz