Hotel Strindberg

Titul v originále:

Autor: Simon Stone
Žánr: hra
Jazyk: němčina
Postavy: muži 5 ženy 4

Simon Stone (Austrálie)

HOTEL STRINBERG

5 m, 4 ž

podle Augusta Strindberga

August Strindberg, švédský realista, jenž nesnášel ženy a neměl daleko k šílenství a obsesi vnitřními démony, napsal nejenom řadu dnes již klasických dramat, ale i povídky a romány, byl i malířem. Inspiroval australského dramatika narozeného ve Švýcarsku Simona Stonea, k projektu naspanému přímo pro vídeňský Akademietheater, kde byl uveden v lednu 2018.

Ze strinbergovského kosmu vytvořil Stone patrový hotel s mnoha místnostmi, kde se paralelně odehrávají tragické a komické vztahy mezi muži a ženami. Divák se stává voyeurem, shromažďuje různé důkazy, řeší záhady, je konfrontován s banalitami, propastmi duší i nejintimnějšími tajemstvími. Během jednoho večera se tak rozehraje příběh jedné společnosti, který nahlíží hluboko za nejtemnějších zákoutí lidských srdcí. Vzniklo tak provokativní, upřímné a hluboce lidské zpracování Strindbergových témat.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz