House of Games

Titul v originále: House of Games

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 6 ženy 2

Richard Bean (Velká Británie)

HOUSE OF GAMES (DŮM HER / HRÁČSKÉ DOUPĚ)

6 m, 2 ž

Podle scénáře Davida Mameta a námětu D.Mameta a Jonathana Katze (1987).

Život úspěšné psycholožky Margaret Fordové, specialistky na závislosti, plynul spořádaně, snad až nudně. Všechno se změnilo od chvíle, kdy se jí jeden pacient přiznal, že hodlá spáchat sebevraždu, neboť není schopen uhradit dluh z hazardu. Doktorka navštívila jeho věřitele Mika v Domě her a požádala o smazání dluhu. Mike souhlasil, měl však podmínku: Margaret mu bude přihrávat v chystané partii karet a spolehlivým švindlem mu pomůže oškubat protivníka. Margaret souhlasí: přesvědčí samu sebe, že proto, aby o falešných hráčích napsala studii. Všechno proběhlo přesně podle plánu, ale Mike přesto prohrál. Margaret považuje za svou povinnost nabídnout, že mu ztrátu vyrovná. Následující dramatické události jí však otevřou oči a ona konečně pochopí, že všechno je docela jinak...

Divadelní verze vznikla již v roce 1988, rok po premiéře filmového režijního debutu známého dramatika Davida Mameta. Premiéra se konala o 22 let později, v londýnském divadle Almeida 19.12.2010.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz