How to Date a Feminist

Titul v originále:

Autor: Samantha Ellis
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Samantha Ellis (Velká Británie)

HOW TO DATE A FEMINIST (JAK RANDIT S FEMINISTOU)

1 m, 1 ž (6 postav)

romantická komedie

Víš, že romantická beletrie je ženská verze mužů dívajících se na porno?”

Steve a Kate se právě potkali na jedné párty. Kate je chytrá a vtipná holka a Steve je prostě hrozně hodný. Oba se nedávno rozešli se svými partnery - Kate s machistickým Rossem a Steve s upjatou šedou myškou Carinou. A i když je Kate spíš na grázly typu Heathcliffa z Na větrné hůrce a Steve potřebuje někoho uvědomělého, zamilují se.

Přípravy svatby trochu komplikují jejich rozdílné rodinné poměry - Katin otec o ženách smýšlí “velmi tradičním způsobem”, zatímco Stevova matka je zasloužilá feministka, která strávila řadu let v Ženském mírovém táboře v Greenham Common, čemuž obětovala i své manželství a rodinnou pohodu. Nic z toho však nestojí páru v cestě až do chvíle, kdy se na svatbě oba rodiče až příliš sblíží. V té chvíli se křehký svět vzájemného respektu rozpadá a postavy uvržené do citového a hodnotového zmatku podupou vše, na čem jim do té body záleželo...

Hra je koncipována pro jednu herečku a jednoho herce (oba kolem 30 let), kteří postupně ztvárňují všech šest postav dramatu. Je však možné ji obsadit i šesti herci různých věkových kategorií cca od 30 let do 75.

Hra měla premiéru v londýnském Arcola Theatre 6. září 2016.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz