How to Fight Loneliness

Titul v originále: How to Fight Loneliness

Žánr: drama
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 1

HOW TO FIGHT LONELINESS (Jak se postavit osamělosti)

drama o eutanazii

Jodie a Brad, manželé a bývalí spolužáci ze střední, rakovina, konec nadějí. Fakta mluví jasně, ale každý z páru je vidí jinak. Jodie už není ochotná dál snášet strach a bolest, Brad se naopak chytá každého stébla. Ale přestože nesouhlasí s manželčiným nápadem ukončit své trápení, kontaktuje Tatea, dalšího vrstevníka, o kterém se říká, že zabil (zabil nebo mu pomohl?) svého nemocného bratra.

Mladý pár stojí před nejtěžším rozhodnutím svého života, ale zatímco do této hry vstupují tři účastníci, případným následkům budou čelit jenom Brad a Tate. Bradův postoj je v podstatě slabošský a sobecký, bez Jodie nemůže být a nechce ji nechat odejít. Tate je ochránce ochotný jí pomoct.  Co všechno po činu samotném ještě může vstoupit do hry? Strach z odhalení, výčitky, nebo třeba vyjdou na světlo nečekané skryté pravdy? A hlavně jak získáme jistotu, že Jodie opravdu dostala to, po čem tak toužila?

Eutanazie není legální, ale to je jenom část problému. Důležitá je připravenost na situaci, ochota nést zodpovědnost a překonávat nepředpokládané emoce a najít sílu, jak jít i s touto zkušeností dál. Autor se v textu z roku 2017 dotkl kontroverzní problematiky, vůči které společnost stále nezaujala jasný postoj, a příběhy jako tento jej pomáhají nacházet.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz