Hra pre dvoch

Titul v originále: Two-Character Play

Autor: Tennessee Williams
Žánr: hra, drama, tragikomedie
Překladatel: Zuzana Hekel
Jazyk: slovenština
Postavy: muži 1 ženy 1

HRA PRE DVOCH (Two-Character Play)

drama

Postavy této hry, Felice a Clare, jsou dva herci na turné a zároveň sourozenci. Herecký soubor je zanechá samotné ve zchátralém divadle „v neznámém stavu". Tváří v tvář (možná) publiku, které očekává představení, sehrají Hru pro dva - iluzi v iluzi, jakýsi výkřik z izolace, paniky a strachu - Out Cry byl název uvedení této hry v Ivanhoe Theatre v Chicagu v červenci 1971. Později byla hra uvedena pod stejným názvem na Broadwayi s Michaelem Yorkem a Carou Duff-MacCormick v hlavních rolích (březen 1973 v Lyceum Theater).

Děj je obtížně sledovatelný, jde o souběžný dvojí děj, hru ve hře. Obě postavy jsou psychicky poznamenány tím, že byly svědky vraždy/sebevraždy svých rodičů. Od této události zůstávali oba samotářsky v rodinném domě a pokoušeli se váhavě navázat kontakt s okolním světem. Jak se herci ponořují do představení a improvizují v rolích, které si nezapamatovali nebo ještě nenapsali, je stále obtížnější odlišit herce od postav a realitu od iluze.

Máme k dispozici i český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz