Hrdina okamžiku

Titul v originále:

Autor: Derek Bletchley
Žánr: komedie
Překladatel: Jetro Spencer McIntosh
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 1

Derek Bletchley

HRDINA OKAMŽIKU

přeložil Jethro Spencer McIntosh

Tři hlavní mužské role, jedna velká dívčí, malá ženská a epizody, zvládnutelné technickým personálem.

Eddie Boyd je vynikající dramatický herec a krásný muž - nemá však štěstí u žen a velice tím trpí. Roland Farissy je komik a touží po dramatické roli. Ač ošklivec, je známým donjuanem, před léty dokonce svedl ženu Eddieho Boyda. Režisér Ian Ritchie svede tyto neslučitelné herce a povahy dohromady v detektivce Vražda v Huron Streeet. Představení se stává hitem sezóny, což ovšem nezmenšuje vzájemnou nechuť ba nenávist našich dvou protagonistů.

Když se Roland úzce spřátelí s režisérem Ianem, Eddie, režisérův starý přítel, tím velmi trpí, a začne intrikovat. Po nějaké době se stává nesnesitelným a tak na něho jeho kumpáni vymyslí trest.: Eddie se má zamilovat do krásné modelky a pak se dozvědět, že Heidi je jejich společnou milenkou.

Jenže situace se přátelům vymkne z ruky: Heidi se nesmrtelně zamiluje do primitivního, ale romantického Eddieho. Toho pak láska změní natolik, že nabídne přátelství svému Rivalovi Rolandovi.

A koná se svatba Eddieho s Heidi. Za svědky jdou, jak jinak, Ian a Roland. Ian pak na závěr komentuje: Takže celý náš žert končí tragicky.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz