Hrůza v Brně

Titul v originále:

Žánr: groteska
Jazyk: čeština
Postavy: muži 6 ženy 1

Arnošt Goldflam

HRŮZA V BRNĚ

6 m, 1 ž (a pár vedlejších rolí)

groteska s detektivní zápletkou

Hra brněnského režiséra, dramatika a hercez roku 2014 se odehrává, jak již název napovídá, v jihomoravské metropoli, kde se setkáváme s hlavními postavami, s policisty Rudolfem a Jaromírem. Tito policisté, „Brňáci“ každým coulem (promluvy v nářečí) se vinou své ráznosti, horkokrevnosti a neobratnosti ocitnou ve víru událostí, jež jim mohou změnit životy. Vyšetřování vraždy, do níž jsou protagonisté zapleteni možná mnohem více než i oni sami tuší, vyznamenání od samotného ministra (který je samozřejmě také z Brna), doktorát a možná i vytoužené zaměstnání v New Yorku? To vše na Rudu s Jarou, kteří jako by vypadli ze vtipů o policistech, čeká. Jak toto může skončit?

Lavina ostrých, leč zábavných, vtipných a sarkastických glos, děj prošpikovaný situační komikou, to vše do této hry dokázal Arnošt Goldflam vměstnat. Sám autor přitom říká – hra je vhodná pouze pro otrlé dámy.

Světová premiéra proběhla v Činoheráku Ústí nad Labem v říjnu 2015.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz