Hvězdná rodina

Titul v originále: Stjernefamilien

Žánr: tragikomedie
Překladatel: Michaela Weberová
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 3

Harald má chráněnou práci jako kustod v muzeu. Žije sám, hraje na housle a nemá připojení na internet. Snaží se udržet si odstup od moderního světa plného řevu, sexu, novinek, elektroniky a teroristických útoků. Když k němu přijde nová učitelka houslí, otevřená mladá žena, je s klidem konec. Najednou potřebuje svoji neuchopitelnou rodinu - charismatickou matku, foodblogerku, která se právě vrátila z New Yorku, otce, který se už popáté rozvádí, i nevlastní sestru, která zachraňuje děti v uprchlických táborech. Aby navázal vztah s mladou ženou, musí Harald vstoupit do současnosti a naučit se existovat v digitálním světě a v záplavě novinek, které se na něj valí.

Hra pojednává o snaze zranitelných lidí najít své místo v globalizovaném světě, kde rodina sestává z fragmentů a Bohem je internet. To přináší jak různé komické situace, tak i úzkost a strach. Je to, co je v dnešním smartphonovém věku neodmyslitelné a běžné, opravdu lepší než to, co nám připadalo normální dříve? Tragikomické drama mělo premiéru v roce 2017 v Královském divadle v Kodani.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz