I Have Before Me a Remarkable Document Given To Me

Titul v originále: I Have Before Me a Remarkable Document Given To Me

Autor: Sonja Linden
Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 1 ženy 1

Sonja Linden(ová) (Velká Británie)
I HAVE BEFORE ME A REMARKABLE DOCUMENT GIVEN TO ME BY YOUNG LADY FROM RWANDA (MÁM PŘED SEBOU POZORUHODNÝ DOKUMENT OD JEDNÉ MLADÉ ŽENY Z RWANDY)
1 m, 1 ž

Hra byla napsána jako svědectví hrůz rwandské genocidy, přesto na toto téma Linden napsala hru o lásce mezi mladou Afričankou a jejím učitelem.
Juliette jako utečenec a svědek rwandského masakru píše dokumentární knihu o osudech své země a navštěvuje kvůli tomu v Londýně, kde dostala azyl, kurs tvůrčího psaní. Její učitel, významný básník Simon, ji radí, jak se pokusit udělat z textu jedinečnou záležitost: chce, aby se nezabývala objektivními drsnými fakty, ale popisovala výhradně svoje subjektivní pocity. V Juliettě se tak probudí zidealizované vzpomínky na dětství, rodinu, domov - sluncem prosvětlenou Afriku. Simon tak díky ní konečně po dlouhé době napíše novou sbírku milostné poezie a Julietta už nemá potřebu psát o hrůze a ztrátách, které zažila.
Přesto hra končí happyendem: Simon neopustí svoji britskou manželku, ale společně s černoškou Juliettou úspěšně vystoupí na společném čtení svých literárních děl.


Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz