I kat má rád

Titul v originále:

Žánr: tragikomedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 3

Kateřina Pokorná

I KAT MÁ RÁD

4 m, 3 ž (3 m, 2 ž - obsazení lze mírně upravit)

hořká komedie

Jiřík je citlivý chlapec. Jiřík má rád zvířátka. Jiřík v žádném případě nechce být řezníkem. Ale bude muset, protože to slíbil umírajícímu otci, který řemeslo převzal po svém otci a ten po svém a ten zase po svém. Jiří nad každým mrtvým zvířetem usedavě pláče a okolí si myslí, že je prostě bačkora. Manželka se s ním rozvede a on skončí u psycholožky. Už ani pořádně neví, proč se vlastě tím řezníkem stal, když se na to povolání tolik nehodí. A tak se pohodlně usadí do křesla a nechá psycholožku, aby pátrala hluboko v jeho duši. V praxi to znamená, že se před oběma otevře pohled do minulých životů, v nichž si bývalý Jiřík a bývalý otec předávají jiné zaměstnání: jsou kati. Bývalý Jiřík je také citlivý chlapec a trošku bačkora, nicméně se časem „vypracuje“. Také on se musí vypořádat s opovržením ostatních lidí, také jemu jeho povolání stojí v cestě k lásce...

Text se s nadsázkou zabývá pokrytectvím společnosti, snahou naplnit očekávání druhých ačkoliv jsou úplně zcestná i fundamentálními etickými otázkami. Autorka jako vždy pracuje s živým, svižným dialogem a slovním humorem. Hru je možné nastudovat v různém obsazení.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz