I Want That Hair

Titul v originále:

Autor: Jane Thornton
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 2

Jane Thornton (Velká Británie)

I WANT THAT HAIR (TAKOVÝ VLASY CHCI MÍT)

2 ž

komorní komedie

Bex převzala po matce vedení jejího kadeřnictví a vzdala se kvůli tomu kariéry pedagožky. Od té doby uplynulo už skoro 20 let a dnes Bex po příchodu domů čeká „tajná“ oslava čtyřicátin, kterou pro ni přichystal její manžel. Jenže není jisté, jestli je úplně co slavit, a Bex se domů vlastně vůbec nechce. Během dne nad hlavami svých zákazníků s kolegyní a kamarádkou Heidi probírá všechno možné, ženská témata i obecně lidská a s jistou skepsí i humorem probírá vše, co připadne na mysl někomu, koho čtyřicáté narozeniny v podstatě trochu zaskočily a kdo si uvědomuje, že se v životě vlastně nikam nedostal a nikam neposouvá. S úderem čtyřicítky to navíc začíná vypadat, že už ho ani žádná velká vítězství nečekají.

Drama si umně pohrává s obvyklými small-talk, které jsou všem návštěvníkům kadeřnictví dobře známé. I když téma hry není přímo komediální, sarkastický, černý a ostrý humor je jedním z těžišť textu. Hra navíc poskytuje prostor pro silný režijní vklad, když předepisuje němé role klientů, jejichž vizáž dvě ústřední postavy v průběhu dialogu upravují.

Hra měla premiér v Hull Truck Theatre Company v lednu 2006.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz