Identity

Titul v originále:

Žánr: hra
Jazyk: čeština
Postavy: muži 3 ženy 4

Barbora Hančilová

IDENTITY

3 m, 4 ž

Jak titul napovídá, jedná se o hru o jednotlivých totožnostech postav a jejich hledání pravého štěstí, ať již rodinného či vztahového.

Mladé ženy, Rita, Monika a Natálie, řeší vhodného partnera či řeší nechtěné těhotenství, mladí muži David a Radek se ukáží být nedospělými partnery, kteří nedokáží vyřešit žádnou krizi, matka Moniky, Dana, má pohled a zkušenosti starší generace a docent Dlouhý je typ arogantního vědce, který se snaží zapůsobit na mladé ženy. Osudy se prolínají a dochází tak ke konfliktům, jež se ukáží být hraničními a pro postavy osudovými (např. Monika odnese své nechtěné dítě do baby boxu, aby si vše na poslední chvíli rozmyslela). Vztahy nedrží pohromadě a postavy hledají cesty, jak ven z neutěšených konstelací.

Text získává na dynamice střídáním poetického jazyka v monologických pasážích a hovorové mluvy postav v často ostrých dialozích, jež např. vykreslují konflikt mezi generacemi (matka - dcera) či vztahový (rozhádané kamarádky, rozcházející se partneři).

Jde o vítězný text Anonymní dramatické soutěže 2017.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz