iGirl

Titul v originále: iGirl

Žánr: hra, monodrama
Jazyk: angličtina
Postavy: ženy 1

iGIRL

1 ž / variabilní obsazení

Drama z roku 2021 napsané volným veršem a sestávající z 21 krátkých úseků. Skrze prolínající se monology, hlasy několika archetypálních žen - Antigony, Iokasté, Jany z Arku, ale i bezejmenné „neandrtálky“, reflektuje autorka podoby ženství v běhu historie. V dalším plánu pracuje se svým osobním příběhem, ženskou zkušeností v rámci vlastního rodinného „kmene“, kde traumata nedosahují drastičnosti mýtů, přesto tvoří neuroticky sžíravé podhoubí její každodennosti. Osobní linka hry tak zahrnuje pasáže, v nichž se autorka vyrovnává s problematickým vztahem k otci, s jeho nedávnou smrtí, ale i se svou pomíjivostí. Kontrast obsahu a formy vytváří místy až „hypnotizující“ napětí.

Zajímavá herecká příležitost pro jednu herečku, případně početnější obsazení. Při světové premiéře v říjnu 2021 v dublinském Abbey Theatre a v režii umělecké šéfky Caitríony McLaughlin interpretovala celý text Olwen Fouéré.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz