In God´s Hat

Titul v originále: In God´s Hat

Žánr: hra
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 4

Richard Taylor (USA)

IN GOD´S HAT (V BOŽÍM KLOBOUKU)

4 m

Mitch byl právě propuštěn z vězení, kde si odpykal desetiletý trest – jak se ukáže za sexuální násilí na chlapcích. Před branou věznice ho očekává Roy, jeho mladší bratr, a chce ho odvézt do Oklahomy, odkud oba pocházejí. Ačkoli Mitch protestuje: „Nečeká mě tam nic než hanba, špatné vzpomínky a hroby“, s cestou nakonec souhlasí.

Než se na ni vydají, ubytují se v místním levném motelu. Namísto odpočinku je tu však čeká setkání s dalším propuštěným vězněm toho dne. Arthur Cruter, příslušník vězeňského skinheadského gangu Árijské bratrstvo, který Mitche ve vězení jako „zrůdu“ téměř ubodal, zachytí jejich stopu a rozhodne se na vlastní pěst (ještě než se připojí ke svým „bratrům“) s Mitchem skoncovat. Roy však Mitche – za cenu brutální vraždy skinheada – zachrání. Než k ránu Arthurovo tělo tajně pochovají, musí se ovšem oba ještě vypořádat jak s dalším vyslancem Árijského bratrstva, tak s traumatizujícím rodinným tajemstvím.

Nový divadelní thriller měl premiéru 18. července 2010 v off-broadwayském Peter Jay Sharp Theater v nastudování nového souboru Apothecary Theatre Company. Hra má kromě vzrušující zápletky i brilantně vystavěné dialogy, které nadšená newyorská kritika přirovnává

k hrám Sama Sheparda a Martina McDonagha.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz