Intervention

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 1 ženy 4

Rebekka Kricheldorf (Německo)

INTERVENTION (INTERVENCE)

5 ž (4 ž, 1 m)

Co dělat, když se kamarádka dostane na šikmou plochu? Nejlepší je promluvit si s ní, a to rovnou ve více lidech!

Čtyři ženy různého věku a jedna alegorická postava – Droga. Takové je obsazení této sžíravé komedie o závislostech a hledání životní náplně jedné mladé ženy. Zbylé tři se pokouší o intervenci, pokouší se o životní rady, vznáší návrhy řešení svízelné situace, zatímco jim zdatně sekunduje a oponuje postava Drogy.

A tak na této zvláštní dámské party nelétají vzduchem zátky od sektu, nýbrž profesionální rady, které ústřední postavu vyvádějí spíše z míry, neboť za každou nabídkou pomoci se skrývá vůle k moci – kdo zde vlastně potřebuje pomoc? Samaritán, či jeho oběť? A jaká je hranice mezi hédonistickým životním stylem a sebezničujícím chováním? Jak vypadá zdařilý, sebejistý život? Jaká cesta vede do pekla, se těžko určuje, neboť záleží na tom, kde člověk peklo hledá…

Sarkastická sonda do současného života plného závislostí, kamarádů, ale i samoty a pochyb, měl premiéru v lednu 2019 v Staatstheater Kassel.

Chystáme český překlad.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz