Island One Way - - therapiert uns, bitte II

Titul v originále:

Autor: Fink Kleidheu
Žánr: komedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 2 ženy 1

Fink Kleidheu (Rakousko)

ISLAND ONE WAY - therapiert uns, bitte II (ISLAND ONE WAY –terapii prosím II)

2 m, 1 ž

komedie


Anne a Phil vyrazí na Island vyřešit si svoje partnerské problémy, vzájemné odcizení chtějí napravit v zemi trolů a gejzírů, což byl nápad Anne. Phil to vidí trochu jinak a je cestou podrážděn, což má za následek např. rvačku s číšníkem, jenž jim naservíroval maso z velryby. Nicméně Anne je houževnatá a neustoupí z naplánované hygieny jejich vztahu ani o píď.

Ovšem četná setkání s Islanďany (hraje je tentýž herec) činí z jejich očistného výletu absurdně surreálnou noční můru, která tak trochu připomíná filmy Davida Lynche. Nakonec je vztah zachráněn, neboť neobvyklé společné zážitky oba opět stmelí – nicméně neobvyklým způsobem.

Malá produkce vznikla v koprodukci divadla Theater Gütersloh a přehlídky Ruhrfestspiele Recklinghausen 2014, setkala se s překvapivým diváckým i kritických ohlasem. Jde o volné pokračování autorovy hry aus.brennen - therapiert uns, bitte! (vyhoření – terapii prosím!, 3 m, 3 ž).

Pozoruhodná bláznivá komorní hra o souboji pohlaví, groteskně temná, jako by byl Island filmem D. lynche, jenž natáčí podle scénáře Monty Pythonů.“

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz