Isola

Titul v originále: Isola

Žánr: hra, drama, tragikomedie
Jazyk: němčina
Postavy: muži 4 ženy 3

Profesor Ambrosius Freudenbach je na cestě ke svému příteli z dětství Friedrichu Wilhelmu von Munkovi, který jej pozval na velkou oslavu na svém zámku – oslavovat se má dlouho očekávaná smrt tyranského otce. Kulisu oslavy tvoří moře svíček, množství bujarých hostů, sváteční opojení. Znenadání však bujarou atmosféru této party utne nečekaná zpráva – mezi přítomnými byl nalezen zavražděný člověk. V dobrovolně zvolené izolaci se rychle šíří atmosféra nejistoty, ohrožení a divokých spekulací, narůstá nejistota, strach a panika. Jenže zatímco se různorodá společnost uzavírá v tanečním sále, neznámé zlo zvenčí si žádá další oběti…

Děj napínavé hry o aktuální nejistotě a nebezpečí, které hrozí a útočí zvenčí, nabízí napětí a nečekané zvraty, které se mění v děsivý scénář. Autor se inspiroval hororovou romantikou a filmy, vykresluje přesycenou společnost, která tančí na okraji propasti a nechce si přiznat hrozící nebezpečí.

Znepokojivá a aktuální hra byla poprvé uvedena v prosinci 2020 v Staatstheater Nürnberg.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz