Jack goes boating

Titul v originále: Jack goes boating

Autor: Bob Glaudini
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 2 ženy 2

Bob Glaudini (USA)

JACK GOES BOATING (JACK SE CHYSTÁ VYPLOUT)

2 m, 2 ž

komedie

Jack a Connie jsou dva „singlové“ zřejmě odsouzení k tomu, aby zapadli do anonymního prostředí města, naleznou v sobě však odvahu a touhu, vybudovat hluboký vztah. Na druhé straně pár, který je dal dohromady – Clyde a Lucy – se musí vypořádat s neřešenými problémy svého manželství.

Jack je řidič limuzíny, jehož neurčité sny se točí kolem jeho zaujetí pro reggae. Jeho kolega Clyde a jeho žena Lucy ho seznámí s Connie, Lucyinou kolegyní z brooklynského pohřebního ústavu. Kvůli Connie se Jack rozhodne naučit vařit, změnit zaměstnání a nakonec i naučit plavat, aby mohl Connie vzít na romantickou vyjížďku lodí, o které dívka sní. Jak se Jack a Connie opatrně blíží zasnoubení, manželství Clydea a Lucy se pomalu rozpadá – každý vztah se řídí svým vlastním osudem.

Hru nastudovalo poprvé newyorské divadlo LAByrinth Theater Company v roce 2007. Autor svoji hru přepsal do filmového scénáře, který natočil a sám sebe do role Jacka obsadil Philip Seymour Hoffman. Světová premiéra filmu se konala v r. 2010, 7. dubna 2011 se objeví i v českých kinech.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz