Jack of Diamonds

Titul v originále:

Autor: Marcia Kash, Douglas Hughes
Žánr: komedie
Jazyk: angličtina
Postavy: muži 3 ženy 4

Marcia Kash, Douglas Hughes (USA)

JACK OF DIAMONDS (DIAMANTOVÝ JACK)

3 m, 4 ž

komedie

Jack je bývalý klenotník, který se živil nákupem a prodejem diamantů prostřednictvím pozdních nočních televizních reklam. Žije v poměrně luxusním soukromém domově důchodců spolu se svými spolubydlícími: např. s vizuálně výstřední „čarodějnicí“ Rose, umělecky nadanou, ale zapomnětlivou Florou či narkoleptickou kráskou Blanche.

Čtvrtou osobou se řízením osudu stane neznámý muž, kterému kdysi mnozí obyvatelé domova důchodců svěřili své životní úspory – výřečný finanční poradce Barney Effward, jenž byl dokonce za okrádání svých klientů kdysi zatčen. Tváří v tvář finančním potížím se tak senioři náhle konfrontují se strůjcem jejich nešťastného osudu, který má navíc s sebou několik milionů dolarů v diamantech. A tak se čtveřice důchodců snaží najít způsob, jak se pomstít a získat zpět, o co přišli, a zároveň své plány udržet v naprosté tajnosti před úřady a personálem.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz