Jackpot aneb Babička to sází!

Titul v originále: Jackpot oder Die verspielte Großmutter

Žánr: komedie
Překladatel: Michal Kotrouš
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

hořká komedie

Poté, co dědeček zemřel, zůstala babička, vášnivá gamblerka, která pravidelně sází nejen sportku, sama ve svém domě, jemuž hrozí kvůli jejím hráčským spádům exekuce. Manžel její dcery za babiččinými zády domluví prodej domu starostovi, s čímž nesouhlasí jen vnuk. Babička si zapomněla v dome vymezit právo na bydlení, a tak dostane ke svým pětasedmdesátinám pěkné místo v klidném domově důchodců. Tam ji děti téměř nenavštěvují a personálu leží málo na srdci blaho seniorů. Postupně se spřátelí s odevzdanou spolubydlící i s mlčenlivým starým pánem. Mladá pečovatelka dělá jen to, co musí, ale postupně začne babičku obdivovat kvůli její neústupnosti a zatvrzelosti proti neutěšeným zvyklostem ředitele domova. Babička vzdoruje a sázení sportky a touha vyhrát jackpot se stávají její životní náplní a radostí.

Situace se značně změní, když babička skutečně vyhraje několikamiliónový jackpot. Děti si ji náhle chtějí vzít zpět k sobě, naopak ředitel domova cítí šanci peníze získat pro sebe, pokud babička v jeho péči zůstane. Babička spolu s oběma svými přáteli a vnukem, který se mezitím sblížil s mladou pečovatelkou, začne pracovat na splnění svých snů a spřádat tajný plán – koupit velký autobus, předělat ho na karavan a jezdit s ním po světě. Když se kvůli ní zadluží ředitel i její rodina, ukáže se, že s výhrou to nebude, jak se původně zdálo, a věci dostanou opět zcela jiný směr…

Výtečná komedie s příležitostí nejen pro hlavní představitelku měla premiéru v divadle Waldviertler Hoftheater Pürbach v roce 2011.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz