Jak se nezbláznit

Titul v originále:

Žánr: komedie
Jazyk: čeština
Postavy: muži 4 ženy 4

Kateřina Pokorná

JAK SE NEZBLÁZNIT

4 m, 4 ž (obsazení možno mírně pozměnit)

Jiřina Studená je věhlasná psycholožka, která vám na několika krátkých ukázkách předvede, jak funguje mezilidská komunikace. Ženy a muži totiž komunikují stále stejně – ať už je to holčička a chlapeček na hřišti, čumáček a beruška v rozpuku romantického štěstí anebo babka s dědkem v důchodu. Jiřina Studená je totiž obdivuhodná žena – to si tedy myslí hlavně organizátor přednášky Richard. Je jí zcela okouzlen a ona ví, na kterou strunku kdy zahrát.

Kabaretně laděná hra se skládá z šesti scén, které diváka přivádějí do různých etap partnerského soužití a které jsou oddělené písněmi vtipně parafrázujícími známé písně české popkultury – od kapely Kryštof po znělku seriálu Pojišťovna štěstí. Autorka vyniká ve schopnosti napsat živý dialog s řadou „hlášek“ a umí jednotlivé scény dobře vypointovat.

Jsme tu pro vás

Zašleme vám k nahlédnutí či studiu vybrané texty, pomůžeme s výběrem vhodných her do vašeho repertoáru, objednáme aktuální hry ze zahraničí a sledujeme pro vás nejnovější dramatické počiny z domova i ze světa.

Michal Kotrouš

zasílání a archiv textů, agantáž pro ČR a německojazyčnou oblast

tel: +420 603 265 067
email: michal.kotrous@aura-pont.cz